Παρουσίαση Video Games

Τη Δευτέρα 20/2/2017 πραγματοποιήθηκε στο χώρο του 1ου ΓΕΛ Ελληνικού παρουσίαση με θέμα"Video Games και επαγγελματική αποκατάσταση" με στόχο την ενημέρωση των μαθητών για τον τομέα αυτό. Εισηγητής στην παρουσίαση ήταν ο απόφοιτος του σχολείου μας και τελειόφοιτος φοιτητής του University of East London Αλέξανδρος Μήτσης.

Ο Αλέξανδρος μύησε τους μαθητές στον κόσμο της βιομηχανίας των ηλεκτρονικών παιχνιδιών, παρουσιάζοντας τους τα στάδια δημιουργίας τους, τα διαθέσιμα εργαλεία, σχολές στην Ελλάδα και το εξωτερικό, αλλά πάνω από όλα τους μετέφερε το πάθος του για αυτόν τον τομέα.

Οι μαθητές ενθουσιάστηκαν με την παρουσίαση, απύφθηναν ερωτήσεις και δημιούργησαν ομάδας επικοινωνίας στο διαδίκτυο με σκοπό την ανταλλαγή περισσότερων πληροφοριών.