Σφάλμα
  • Σφάλμα κατά τη φόρτωση δεδομένων ροής.

Επιμορφώσεις - Σεμινάρια

Επιμορφώσεις - Σεμινάρια 2017-2018

Δημιουργικές Εργασίες

Μια εβδομάδα πριν την έναρξη των μαθημάτων του σχολικού έτους 2017-2018 επιμορφώθηκαν οι εκπαιδευτικοί όλων των ειδικοτήτων για το θεωρητικό πλαίσιο των δημιουργικών εργασιών και συμμετείχαν σε εργαστήρια παραδειγματικού σχεδιασμού της θεματολογίας τους και της διαδικασίας εκπόνησης και αξιολόγησής τους. Η επιμόρφωση αυτή είχε διάρκεια μίας ημέρας για κάθε εκπαιδευτικό και για το σχολείο μας πραγματοποιήθηκε από τα ΠΕΚ Ηλιούπολης.

Μουσικό Σχολείο Αλίμου

Η Διευθύντρια Σαββάκη Ελένη παρακολούθησε στο Μουσικό Σχολείο Αλίμου σεμινάριο με θέμα "Η μουσική ως θεραπευτικό, γνωστικό και μαθησιακό εργαλείο".

Σχολική διαμεσολάβηση

Την Πέμπτη 16/11/2017, 17:00-20:00, θα διεξαχθεί στο 1ο Λύκειο Ελληνικού σεμινάριο για εκπαιδευτικούς "Επιλύοντας τις συγκρούσεις μέσω της σχολικής διαμεσολάβησης" που διοργανώνει η Δ΄ Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης με το τμήμα Αγωγής Υγείας.