Διακρίσεις μαθητών του 1ου ΓΕΛ Ελληνικού σχ. έτος 2015-2016

Οι μαθητές του 1ου ΓΕΛ Ελληνικού το σχ. έτος 2015-2016 συμμετείχαν σε αρκετές δραστηριότητες και διαγωνισμούς και πέτυχαν να διακριθούν. Μερικές από αυτές τις διακρίσεις είναι:

Πανελλήνιος Μαθηματικός Διαγωνισμός Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία Διάκριση στον 76ο Μαθηματικό Διαγωνισμό «Θαλής»
Πρόκριση στην επόμενη φάση και συμμετοχή στον επόμενο Μαθηματικό Διαγωνισμό «Ευκλείδης» των εξής μαθητών:
1) Ανδριανόπουλος Σωτήριος, Γ΄ Λυκείου?
2) Ατζαράκης Αλέξανδρος, Γ΄ Λυκείου
3) Λούδης Λουκάς, Γ΄ Λυκείου
4) Βοζίκη Μαριάντζελα, Β΄ Λυκείου
5) Ανδριανοπούλου Γεωργία, Α΄ Λυκείου?
www.hms.gr

Πανελλήνιος? Διαγωνισμός? της Ένωσης Φυσικών? 2015 - 2016 Ένωση Ελλήνων Φυσικών
Επιτυχία στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό της Ένωσης Φυσικών του μαθητή:
Ατζαράκη Αλέξανδρου, Γ΄ Λυκείου

Διαγωνισμός Σκίτσου, Γελοιογραφίας και Κόμικς «ΣΚΙΤΣΟΦΡΕΝΕΙΑ@ PIERCE 2016» Pierce - Αμερικάνικο Κολλέγιο Ελλάδος
Τιμητική Διάκριση στο Διαγωνισμό? με θέμα: «Νερό, Πηγή Ζωής ? Αιτία Πολέμου» που διεξήχθη από το Pierce - Αμερικάνικο Κολλέγιο Ελλάδος υπό την αιγίδα της Δ.Δ.Ε. Β΄ Αθήνας της μαθήτριας Σιαρακά Μιχαέλα
www.pierce.gr/news/skitsofrenia